Ostatnia aktualizacja: 1 października 2024
Witamy na stronie internetowej Aberrarist. Niniejsze Warunki korzystania regulują zasady korzystania z naszej strony internetowej oraz świadczonych przez nas usług projektowania wnętrz. Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi warunkami przed korzystaniem z naszej strony i usług.
1.1. Właścicielem i administratorem strony internetowej www.aberrarist.com (dalej "Strona") jest Aberrarist Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 45, 85-005 Bydgoszcz, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 523899041, NIP 352-111-457-34, REGON 34627895013 (dalej "Aberrarist" lub "my").
1.2. Kontakt z Aberrarist jest możliwy za pośrednictwem:
1.3. Korzystając z naszej Strony, akceptują Państwo niniejsze Warunki korzystania i zobowiązują się do ich przestrzegania. Jeśli nie zgadzają się Państwo z którymkolwiek z postanowień, prosimy o zaprzestanie korzystania z naszej Strony.
2.1. Użytkownik - osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, korzystająca ze Strony.
2.2. Klient - Użytkownik, który zawarł lub zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług projektowania wnętrz z Aberrarist.
2.3. Konsument - osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
2.4. Usługi - usługi projektowania wnętrz i doradztwa w zakresie aranżacji przestrzeni oferowane przez Aberrarist.
3.1. Użytkownik zobowiązuje się korzystać ze Strony zgodnie z przepisami prawa, postanowieniami niniejszych Warunków korzystania oraz dobrymi obyczajami.
3.2. Zabronione jest:
3.3. Aberrarist zastrzega sobie prawo do:
4.1. Wszelkie prawa własności intelektualnej do treści i materiałów dostępnych na Stronie, w tym tekstu, grafiki, logotypów, zdjęć, filmów, układu Strony oraz kodu źródłowego, należą do Aberrarist lub zostały wykorzystane za zgodą uprawnionych podmiotów.
4.2. Korzystanie ze Strony nie oznacza nabycia jakichkolwiek praw do treści i materiałów, o których mowa w punkcie 4.1.
4.3. Zabronione jest kopiowanie, modyfikowanie, rozpowszechnianie lub wykorzystywanie w jakikolwiek inny sposób treści i materiałów, o których mowa w punkcie 4.1., bez uprzedniej pisemnej zgody Aberrarist lub innego uprawnionego podmiotu.
5.1. Aberrarist świadczy usługi projektowania wnętrz oraz doradztwa w zakresie aranżacji przestrzeni na podstawie odrębnych umów zawieranych z Klientami.
5.2. Informacje o oferowanych usługach, dostępne na Stronie, nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.
5.3. W celu zamówienia usługi należy skontaktować się z Aberrarist za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na Stronie, telefonicznie lub mailowo.
5.4. Warunki realizacji usługi, w tym zakres prac, terminy realizacji, wynagrodzenie oraz sposób płatności, określa umowa zawarta pomiędzy Aberrarist a Klientem.
6.1. Aberrarist dokłada wszelkich starań, aby informacje prezentowane na Stronie były aktualne, rzetelne i kompletne, jednak nie gwarantuje ich dokładności, kompletności ani przydatności.
6.2. Aberrarist nie ponosi odpowiedzialności za:
6.3. Powyższe ograniczenia odpowiedzialności nie dotyczą Konsumentów w zakresie, w jakim odpowiedzialność nie może być wyłączona lub ograniczona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
7.1. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych Użytkowników znajdują się w naszej Polityce prywatności.
7.2. Informacje dotyczące wykorzystywania plików cookies i podobnych technologii znajdują się w naszej Polityce cookies.
8.1. Reklamacje dotyczące funkcjonowania Strony można składać:
8.2. Reklamacja powinna zawierać co najmniej następujące informacje:
8.3. Aberrarist rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania i poinformuje zgłaszającego o sposobie jej rozpatrzenia na adres poczty elektronicznej podany w reklamacji lub pisemnie na adres podany w reklamacji.
9.1. Postanowienia niniejszego punktu mają zastosowanie wyłącznie do Konsumentów.
9.2. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny, z zastrzeżeniem punktu 9.3.
9.3. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów:
9.4. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Konsument powinien złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, jednak nie jest to obowiązkowe.
9.5. Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w dowolny sposób, zapewniający jednak możliwość zapoznania się przez Aberrarist z jego treścią, w szczególności:
9.6. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
9.7. W przypadku odstąpienia od umowy, Aberrarist zwraca Konsumentowi wszystkie otrzymane od niego płatności, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy.
9.8. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Konsumenta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie.
10.1. Aberrarist zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszych Warunków korzystania w dowolnym czasie. Zmiany wchodzą w życie z chwilą ich opublikowania na Stronie.
10.2. Dalsze korzystanie ze Strony po wprowadzeniu zmian do Warunków korzystania oznacza akceptację tych zmian.
10.3. W sprawach nieuregulowanych niniejszymi Warunkami korzystania zastosowanie mają przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu cywilnego, ustawy o prawach konsumenta oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
10.4. Wszelkie spory wynikające z korzystania ze Strony lub związane z realizacją usług będą rozstrzygane przez sąd właściwy według przepisów o właściwości ogólnej. W przypadku Konsumentów właściwość sądu określana jest według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.
10.5. Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, w szczególności poprzez złożenie wniosku o rozstrzygnięcie sporu do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej, do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu, lub skorzystanie z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów.
10.6. Informacje o pozasądowych sposobach rozwiązywania sporów konsumenckich dostępne są na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: www.uokik.gov.pl.
10.7. Konsument może również skorzystać z platformy ODR (Online Dispute Resolution), dostępnej pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr, która stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu.